Krásy Lednicko-valtického areálu

Už Vás někdy napadlo zažít nezapomenutelný pohádkový výlet v blízkosti zámku a různých památek? Pokud by jste si rádi odpočinuli v takovém prostředí, tak Lednicko-valtický areál je přímo stvořený pro vaši dovolenou.

Lednicko-valtický areál je známý především svým rozlehlým parkem, hustými lesy, průzračnými rybníky a květinovými záhony mezi kterými se ukrývají mnohé památky v podobě romantických staveb. Mezi ně může patřit Rybniční zámeček, Minaret, Janův hrad, Lovecký zámeček, Pohansko, Apollův chrám, Obelisk, Lány nebov Tři Grácie. Ale také nemohu opomenout zámek Lednice v jehož blízkosti se nachází akvárium Malawi, zámecký skleník či přehlídka dravců. Cena vstupu do Lednického zámku se pohybuje okolo 120,- kč pro dospělé. V neposlední řadě stojí za to navštívit Valtický zámek, který je postaven v barokním stylu.

V Lednicko-valtickém areálu můžete dokonce pro své nové zážitky využít různé dopravní prostředky. Od  plavby na loďkách, projížďky na koních až po možnost koupání se v Mlýnském rybníce, když se naskytne teplejší počasí. Pro opravdové vychutnání si Lednicko-valtické přírody stačí posezení na lavičce, kde si odpočinete od každodenních starostí. Pro milovníky sportu je tu Naučná vinařská stezka Valtice. Tu můžete využít pro pěší tůru nebo cyklistiku.

Pokud se chcete nějakou dobu zdržet, je blízko Lednicko-valtického areálu velmi příjemné ubytování v obci Hlohovec nebo Velké Bílovice. Obec Hlohovec je znám pro vynikající chuť vína a malebnou krajinu. A ubytování ve Velkých Bílovicích Vás může zase okouzlit množstvím vinohradů a romantickým prostředím. Z Hlohovce jsou Lednice i Valtice vzdáleny pouze 5km a z Velkých Bílovic je to zhruba 10km.

Doporučuji právě Lednicko-valtické prostředí, protože se tu budete cítit jako v pohádce. Můžete si zde vychutnat čerstvý vzduch zeleně, který prospěje vašemu zdraví.

Bezpochyby stojí za to, si alespoň jednou udělat příjemný rekreační zážitek do této krásné lokality. Určitě na něho budete rádi vzpomínat.

Můžeme doporučit toto ubytování ve Valticích, nebo skromnější ubytování v Lednici.