Objevujte krásy jižní Moravy z penzionu Prinz ve Valticích

Objevujte krásy jižní Moravy z penzionu Prinz ve Valticích

Chcete udělat něco pro své zdraví, strávit nádhernou dovolenou a ještě poznat opravdové skvosty jižní Moravy? V tom případě byste měli rozhodně vyrazit do Valtic, které se po právu těší stále rostoucí popularitě u tuzemských i zahraničních turistů. Kvalitní ubytování ve Valticích jistě nebude problém sehnat, doporučován bývá kupříkladu Penzion Prinz!

Milovníci historie si nenechají ujít návštěvu zámků Valtice a Lednice

Ubytování ve Valticích pro vás bude ideálním místem, odkud budete moci podnikat své výlety po okolí po nejkrásnějších moravských cyklotrasách, které spojují nejvýznamnější památky ve Valticko-lednickém areálu. Ten byl zcela po zásluze zapsán již roku 1996 na Seznam světového dědictví UNESCO. Který milovník historie by si nechal ujít návštěvu zámků ve Valticích i Lednici, jež byly ve své době chloubou rodu Lichtenštejnů? V zámecké zahradě lednického zámku stojí i nejstarší minaret v Evropě a zámek byl místem natáčení pohádek Dračí prsten nebo Princezna Fantaghiro.

Jižní Morava nabízí i ideální příležitosti ke koupání a společenské zábavě

Pokud historii zrovna nehovíte, vaše potřeby nových zážitků jistě uspokojí nádherná krajina. Lednické rybníky jsou vyhlášeny národní přírodní rezervací, z nich nejníže položený Mlýnský rybník je potom ideální volbou pro milovníky koupání. Při návštěvě jižní Moravy by samozřejmě bylo hříchem nenavštívit některý z vinných sklípků. Ve Valticích je vyhlášený především Zámecký a Křížový. Posléze jistě oceníte, že místem vašeho ubytování je právě penzion ve Valticích, kam to nebudete mít ze sklípku nijak daleko.

V okamžiku, kdy si plánujete zdraví prospěšnou aktivní dovolenou, která vám přinese kulturní i sportovní vyžití, měli byste na jižní Moravu rozhodně pamatovat. Poznáte totiž kraj i místa, na něž se budete rádi opakovaně vracet.