Ubytování Lednicko-valtický areál

Výlet na jižní Moravu

Ne nadarmo je Lednicko-valtický areál v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jde o rozsáhlý komplex, kde si na své přijdou nejen milovníci historie, kultury, ale i vyznavači přírody, sportu a třeba i dobrého vína.

Do Lednice a přilehlého okolí se můžete vydat ve kterémkoli ročním období, vždy se něco děje a za každého počasí je lednický zámek i rozsáhlá přilehlá zahrada obdivuhodná. Nicméně proto, abyste navštívili všechny památky, je ideální dobou k návštěvě období mezi měsíci dubnem a zářím, případně říjnem.

Dominantami tohoto skvostného komplexu jsou zámky Lednice a Valtice, oba zachovalé a pro nejedno návštěvníkovo oko velice lákavé. Z dalších památek je jistě nutné jmenovat slavná Apollónův chrám, Janův hrad, Hraniční zámeček, Dianin chrám, Obelisk, nebo velice navštěvovaný Minaret. K Lednicko-valtickému areálů dále náleží: Belvedér, Kolonáda na Rajstně, Lovecká zámeček, Kaple sv. Huberta, Maurská vodárna a Akvadukt, Nový dvůr, Rybniční zámeček, Tři Grácie, Zámeček Lány a Pohansko.

Zkrátka a dobře – v okolí Lednice a v této obci samotné je neustále co objevovat a jistě krása jižní Moravy, zde dokonale představená, stojí za návštěvu ze všech koutů naší vlasti. Protože komplex je opravdu rozsáhlý a na to, abyste si výlet užili, vám jeden den stačit nebude, je vhodné se poohlédnout po dobrém ubytování.

Přímo v Lednici, pár kroků od zámku lze využít ubytování Lednice, kde je k mání standardní pokoj pro dvě osoby za 600 Kč, což je velice slušná cena spojená s příjemným ubytováním. Součástí ubytování je zde i úschovna kol, což jistě ocení všichni příznivci cyklistiky, neboť prohlídka Lednicko-valtického areálu je téměř určena pro výlet na kole.

O ubytování v Lednici je velký zájem, mnoho lidí však netuší, že nepatrný kousek dál,  se lze ubytovat také velice příjemně – ubytování Valtice s běžným servisem a poměrně nízkou cenou. Moderní pokoje, nebo apartmány jsou určeny jak pro páry, tak rodiny s dětmi a využít lze mnoho, dnes běžných služeb, jako parkování, úschovnu kol, Wi-fi aj.