500,- osoba/noc

Ubytování Hlohovec

Hlohovec 1 x ložnice 1 x koupelna

Kontakt

Lednicko-valtický areál se nachází na jižní Moravě kousek od hranic s Rakouskem v okrese Břeclav. Dnešní podobu přírodního parku mu dali příslušníci rodu Lichtenštejnů v 18. a 19. Století. Již od minulého tisíciletí areál náleží k Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Celá oblast nabízí vysokou koncentraci kulturních památek, přírodních parků a monumentů, zázemí pro vodní sporty, nespočet vinných sklípků a vinoték. Lednicko-valtický areál je navíc protkán množstvím menších silnic, cyklostezek a naučných stezek, vhodných jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty. Každoročně sem přiláká návštěvníky z nejrůznějších koutů republiky i ze zahraničí, kteří se zde ubytují a užívají si vytouženou dovolenou.

Nejjednodušší je využít ubytování v obci Břeclav, Velké Bílovice, ubytování Hlohovec nebo v jiných obcích Lednicko-valtického areálu. Dobré je ubytování v Břeclavi, ta jakožto největší město Lednicko-valtického areálu poskytuje veškeré potřebné zázemí a je dobrým výchozím bodem pro nejrůznější výlety. Ubytování ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci ČR, je neméně hezké a milovníci vína to jistě ocení. Pokud se rozhodnete pro ubytování Hlohovec, budete určitě také spokojeni. Tato malá obec je z obou stran obklopena rybníky a leží kousek od Lednice a Valtic. Ubytování však záleží na vkusu a potřebách každého z návštěvníků.

Výhodou této oblasti je i nedaleká vodní nádrž Nové Mlýny, která slouží jako centrum vodního lyžování, yachtingu, rybaření a koupání. Nad nádrží se vypínají Pavlovské vrchy (známé jako Pálava), které zahrnují hrad Děvičky, Sirotčí hrádek nebo jeskyně na Turoldu. V Lednicko-valtickém areálu nalezneme například zámky Lednice, Valtice, Břeclav nebo vzdálenější Mikulov. V rozlehlých zahradách zámku Lednice jsou ukryty nejrůznější stavby z dob Lichtenštejnů. Příkladem je Janův hrad, Minaret, Apollónův chrám a mnoho dalších. Za návštěvu určitě stojí i Muzeum vinařství ve Valticích.

A večer? Po horkém a náročném dnu není nic lepšího než se vychladit v některé z restaurací nebo vinných sklípků, chutnat místní speciality a popít trochu dobrého vína.

Také vás Lednicko-valtický areál zaujal? Tak neváhejte a naplánujte si letošní dovolenou s ubytováním v Břeclavi, Velkých Bílovicích nebo ubytování Hlohovec a přijeďte se na vlastní oči přesvědčit o krásách jižní Moravy.