300,- osoba/noc

Ubytování Velké Bílovice

Velké Bílovice 50 x ložnice 15 x koupelna

Kontakt

Velké Bílovice leží na jižní Moravě mezi řekami Prušánkou a Dyjí. Náleží k mikroregionu Lednicko-valtický areál. První osídlení této lokality je doloženo z neolitu, první písemná zmínka pak pochází z roku 1306, status města Velké Bílovice obdržely v roce 2001. Oblast severně a západně od města je tradiční vinařskou oblastí, v současné době je se svými více než 800 ha největší vinařskou oblastí v České republice. Velké Bílovice samy jsou tradičním vinařským městem, což dokládají i vinařské atributy na znaku a praporu.

Severovýchodně od města se rozkládá velké množství vinic a přes 650 vinných sklepů, které jsou v soukromém vlastnictví. V okolí obce se nachází dva rybníky vhodné k rybaření a rekreaci. Na jihozápad od města, za Podivínem, se rozkládá Přírodní park Niva Dyje, Lednicko-valtický areál a CHKO Pálava. Ve Velkých Bílovicích si může návštěvník prohlédnout i muzeum s místními archeologickými nálezy, kroji, zemědělskými nástroji a dalšími zajímavostmi spojenými s historií této malebné obce.

Velké Bílovice jsou strategicky jednou z nejvýhodněji položených obcí na jižní Moravě. Při poznávání této části České republiky bychom se proto měli ubytovat právě v samotném srdci nejúchvatnějších jihomoravských scenérií, v dějišti lidových tradic a kraji toho nejkvalitnějšího vína. To vše a ještě mnohem více nám nabízí město Velké Bílovice, na jejímž okraji se nachází Penzion Mlýn.

Penzion je situován jen pár minut od náměstí, autobusového nádraží a obchodů. Ubytování je nabízeno v moderně zařízených dvoulůžkových, třílůžkových, čtyřlůžkových a pětilůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. Součástí ubytování je WiFi připojení k internetu. Můžete využít soukromé hlídané parkoviště, které je pro hosty zdarma. Penzion je vybaven i úschovnou jízdních kol. V blízkosti Penzionu Mlýn jsou tenisové kurty, fotbalové a dětské hřiště.

Součástí penzionu je restaurace, kde jsou podávány snídaně, obědy i večeře. Kuchyně je otevřena denně od 11°°do 21°° hodin. V letních měsících nabízí restaurace též venkovní posezení. Odkaz na ubytování najdete po kliknutí na tento odkaz: Penzion Velké Bílovice.

Obec Velké Bílovice má tedy svým návštěvníkům opravdu co nabídnout, jelikož se nachází v těsné blízkosti největších turistických magnetů jižní Moravy. Okolní krajina sama vybízí k romantických procházkám, během níž můžete navštívit jeden z mnoha vinných sklípků, ve kterých vás místní vinaři vždy rádi uvítají a pozvou  k ochutnávce dobrého moravského vína. Díky stále živému folklóru se turisté do Velkých Bílovic stále rádi vracejí. Penzion Mlýn je vhodným místem pro všechny, kteří hledají příjemné ubytování Velké Bílovice za příznivé ceny.